Yayın İlkeleri

 1. Yazarlar, T.C. Anayasasına ve toplumun; diniörfi ve ahlaki her türlü hassasiyetine saygı duymakta ve içeriklerini oluştururken bu hassasiyetlere bağlı kalarak yayın yapmaktadır.
 2. Kültürelf, telif haklarına ve yasalarına bağlıdır. Dolayısıyla kasten yahut yanlışlıkla sergilenmiş hak ihlalleri varsa, bunları bize bildirerek, ihlalleri engellememize yardımcı olabilirsiniz.
 3. Kulturelf.com’da yayınlanan içerikler, yazarlarının kendi kanaatlerince oluşturulmuş içeriklerdir. Dolayısıyla yazılan yazılar müelliflerini bağlar. 
 4. Kültürelf’te içeriklerin özgünlüğüne dikkat edilmektedir. Alıntılanan yazılarda kaynakça bildirme zorunluluğu vardır.
 5. Belli bir edebi düzeye ulaşmış, “kültürel” içerik barındıran her türlü metin türü yayınlanmaktadır. Öykü, şiir, deneme, mektup, makale, röportaj, eleştiri, anı, gezi yazısı, biyografi vb.
 6. Kültüref’e gönderilen içerikler, daha önce hiçbir yazılı mecrada yayımlanmamış olmalıdır. Yayınlandığı tespit edilen yazılar, platformdan kaldırılabilir.
 7. Kültürelf’e yazı ve basın bülteni göndermek için kullanılacak adres “kulturelf@gmail.com“dur. Gönderilecek yazıların Word dosyası halinde gönderilmesi gerekmekte, ayrıca 12 puntoluk Times New Roman yazı stili tercih edilmesi istenmektedir. (Gönderilecek yayınların içerisinde ad, soyad ve email adresi bulunmalıdır.)
 8. Kültürelf, gönderilen yazıları okur, sorgular ve yayımlanmaya değer olduğunu düşündüğünde gönderimden sonraki 5 gün içerisinde Kulturelf.com’da yayınlar.
 9. Kültürelf’in hiçbir vakıfla, dernekle ve siyasi partiyle ilişiği yoktur. Kültürelf, bir ideolojiyi barındırmaz ve bir fikri empoze etmeye kalkmaz.  Yalnızca edebi değer taşıyan her türlü fikir ve ürüne sonsuz değer vermektedir.
 10. Kültürelf’e gönderilen yazılar TDK Yazım Kılavuzu’na uymak zorundadır. Editörler tarafından, yazının bütünlüğünü bozmayan küçük düzeltmeler yapılabilir.
 11. Kültüref’i tanımlayan başlıca değerler: “Özgünlük“, “Özlülük“, “Katılımcılık“, “Paydaşlık” ve “Paylaşımcılık“. Kültürelf yayın çizgisini bu değerler üzerinde sürdürmektedir. Kervanımıza katılacak dostların da bu değerleri benimsemesi arzulanmaktadır.
Son güncelleme: 23.08.2017 – 15.30